Karikaturista, kreslíř Dwořák a..., i fotofóry:

 Mimo: dworak.blog.idnes.cz i na Facebooku přidávám už několik let další kreslené vtipy.

Bohužel, na jaře 2023 mě v této superkorektní době na FB zablokovali, asi tam robot se svým (ne)smyslem pro humor objevil nějaký vtip, který nebyl jeho šálek oleje... Tak na své stránky nemám přístup.

   Vaše "samoobsluha":

- výběr ze zajímavých mailů... e-mail  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Shelka:"...díky za kreslené vtipy, dobře jsem se u nich pobavila a někdy sem zas ráda nakouknu..."

Miloš V.: "Zdravím, fóry jsou bezva, kreslíte veselé obrázky i podle námětu? Budeme vytvářet sborník přednášek, bylo by to prima odlehčení... Spoustu inspirace přeje (a z Japonska zdraví) M. V."
 
Tereza K.:"...FANTASTICKÉ!!!!!!!!!!!!" 

E. David, karikaturista: "Oldo, Tebe považuju za špičku. Tvoje kresba je velmi moderní a graficky bezchybná. Tvoje nápady jsou taky brilantní. To si říkám vždy, když něco od Tebe vidím. Pořád se mi tímto potvrzuje, že jsi karikaturistická jednička."

Kateřina Z.:"...vaše vtipy se mi líbí pro svou slušnost a výstižnost." 

Petra S.:"Jsem vaší fanynkou už léta, už za mých maturitních let, kdy jsme si jednu vaši kresbičku půjčili i na tablo..."

Vašík T.: "...podle mě máte nejlepší kreslené vtipy a jste nejlepší český karikaturista. ...(rád bych od vás měl autogram i s malým jakýmkoliv obrázkem)." Oldřich Dwořák: Embarassed 
  
Honza F.: "Ahooooooooooooooj z Brisbane (Australia), zlatý stránky, zlatý pokoukáníčko na české vtipy..."
 
Marie P.:"...ftipy jsou skvělé, nasmála jsem se a nevím jak je může někdo vymyslet takové pěkné, kde bere nápady." 
 
J. Kavena, malířka, kovosochařka, Kanada: "...úžasný talent. A bezvadně řemeslně - kouzelné harmonie a kontrasty!  Krásně to do obrázku dostáno - to je  jasně vrozená schopnost."  
 
Romana a Petulka J.: "Pane Dwořáku, jste borec. Obrázky jsou perfektní, hodně jsme se nasmály. Přejeme Vám hodně dobrých nápadů a spokojených zákazníků." 
 
Kateřina S.: "Obrázky k naší svatbě se všem moc a moc líbily, dodnes na ně vzpomínáme." 
 
L. Jošt, grafik: "...jste už léta vydávaná legenda..." 
Za další názory, otázky, tipy, hodnocení, požadavky... (nejen kreslený humor, obrázky a karikatury), předem dík.
 
 
  Zajímavost: 
dle TOPlistu navštěvuje moje stránky kresleného humoru řada lidí snad ze všech států EU a okolních, ale i někdo, zřejmě krajani (zdravímpllitr_kresleny!), z  Indonésie, Kostariky, Senegalu, Beninu, JAR, Egypta, Japonska, Číny, Hongkongu, Indie, Mexika, Argentiny, Chile, Bolívie, Brazílie, Kolumbie, Thajska, Koreje, Taiwanu, Vietnamu, Kuvajtu, Nového Zélandu, Filipín, Venezuely a poměrně často z USA, Kanady a Austrálie.
 
Tato humorná kresba koluje po webu mezi krajany v Austrálii a USA pod titulkem: Horská služba vyzývá - "Ženy, zachraňte své muže!" alt
 
 
 Ten kreslený vtip není o mně! Kreslíř z obrázku vypadá zcela jinak!

altalt

  

 Další moje kreslené fóry na netu? Kde vědí, že web má informovat i bavit?

Vtípky mám na AgroSeznamu (portál pro zemědělce, myslivce, zahrádkáře...). Jde o veselé obrázky a kreslené postavičky z venkova: http://www.agroseznam.cz/cz/kreslenevtipy/ 

Cílený kreslený humor zatraktivňuje i MámySeznam (portál pro maminky), kde najdete kreslené vtipy o dětech, škole, rodičích, učitelích...: http://www.mamyseznam.cz/cz/kreslenevtipy/

 
   O humoru odjinud:   
"Je na čase nebrat humor jen jako zábavu, ale zacházet s ním jako s cennou devizou." Ivan Pilný, prezident Tuesday Business Network, dříve předseda představenstva Český Telecom, zakladatel české pobočky Microsoft. 
 
"Rubriky kresleného humoru se u čtenářů novin na celém světě těší ob­libě. Šéfredaktoři velkých listů vám řeknou, že stačí, aby přestala vycházet třeba jen jedna řada s postavičkami od karikaturistů, a noviny mohou ztratit desetitisíce předplatitelů. Když se usmíváte nebo smě­jete, dává mozek tělu rozkaz, aby uvolňovalo „zdravé hormony“. Kreslené vtipy v denících jsou tedy stejně účinné jako „jedno jablko denně“!" Tony Buzan, přední světový spisovatel knih a pojednání o mozku a mysli.
 
"Jak je možné, že Steve Jobs v IT byznysu strčil ostatní do kapsy? Nakousnuté jablko, tancující lampa Pixaru, počítač ve tvaru pampelišky... to je vtip. Chytří lidé přijdou na důmyslná řešení, ale vtipná kaše je jenom pro někoho. Tvrdí se, že 30% lidí není psychofyziologicky schopno pochopit ironii. Jaké procento dokáže vymyslet vtip? Možná je to promile." Ondřej Neff, spisovatel, vydavatel Neviditelného psa. 

"Příjezd humoristy do města udělá pro zdraví lidí víc, než karavana naložená léky." Arabské přísloví.

„Smysl pro humor je milost, o kterou žádám každý den, a pronáším krásnou modlitbu svatého Tomáše Morea: Dej mi, pane, prosím, humor a milost, abych chápal vtip. Neboť umět se zasmát, to člověka povznese." Papež František.

"Není hned tak ojedinělého a těžko dostupného pole jako krajina karikatury - poněvadž vyžaduje pro sebe zvlášť rostlý, vzácný, umělecký názor. Podmiňuje zcela zvláštní oko... Proto spočívá v karikatuře takové kouzlo, taková originalita, taková zdánlivá deformní bizarnost. Pole její je rozsáhlé, má všechny tóny a odstíny jiných uměleckých metod. Vyžaduje ovšem zvlášť umělecké povahy...
Pravých karikaturistů je málo, úžasně málo. Je to umění hrdé, aristokratické, čistokrevné, je si vědomo své osamocenosti.“ Karel Havlíček Borovský.

"Kreslíři vtipů mají takový jakýsi smysl, kterým dokážou otřást duchem doby a předat nějaký její vzkaz, jak nejjednodušeji to jde." Thomas Germain, bývalý editor časopisu The New Yorker.

 

  Moje fotofóry:

Kreslený vtip vymyslet i nakreslit dá fušku, však někdy úsměvnou věc potkat stačí a vyfotit, načpak tužku?! 

 
foto postovni  foto samorost
 
 
foto hrnek   foto hrnek2
 
 
 foto kriz   foto kanal
 
foto svatba    foto pelhrimov